Wypadek w Żorach. 5-letnia dziewczynka w ciężkim stanie (Zdjęcia)

POLACY : Cztery osoby ranne, w tym niespełna 5-letnie dziecko – to bilans wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na Pszczyńskiej. Dziewczynka i kierujący, który spowodował wypadek trafili w stanie ciężkim do szpitala.

policja1_1

Jak ustalili policjanci, kierowcy byli trzeźwi, ale dziecko podróżowało w niezamocowanym foteliku, bez pasów!
Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na ulicy Pszczyńskiej. Jak wstępnie ustalili, 63-letni kierowca renault z powiatu rybnickiego, jadąc ulicą Pszczyńską w Żorach, z nieustalonych przyczyn nagle zjechał na przeciwny pas jezdni i czołowo zderzył się z volkswagenem, kierowanym przez 62-letnią mieszkankę powiatu pszczyńskiego.

policja2

W wyniku zdarzenia w ciężkim stanie do szpitala trafił 63-latek oraz 60-letnia pasażerka renault, a także 62-letnia kierująca drugim pojazdem oraz podróżujące z nią dziecko. Niespełna 5-letnia dziewczynka, która przewożona była bez pasów, w niezamocowanym foteliku, również została poważnie ranna.

Stróże prawa apelują o rozwagę na drodze i przypominają o obowiązku przewożenia małoletnich o wzroście poniżej 150 cm w fotelikach, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nawet do osiągnięcia pełnoletności (poza wyjątkami).

Polacy! Pamiętajmy, że odpowiedni fotelik i zapięte pasy mogą uratować życie Naszych dzieci!


13-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline