Wojciech Cejrowski o krajach bloku wschodniego

|

Wojciech Cejrowski o krajach bloku wschodniego

Wojciech Cejrowski – rozmawia o sytuacji na Białorusi, wpływach Rosyjskich i interesie Polski w tym konflikcie. „Jeśli sytuacja ekonomiczna na Białorusi się poprawi, stracimy dostęp do taniej siły roboczej”. – mówi Wojciech Cejrowski. Z drugiej strony, spokój umożliwi nam zalanie ich rynku naszymi produktami. Na Białorusi jest też duża mniejszość polska. Aby uznać rząd Cichanouskiej za prawowity na, powinniśmy dostać coś w zamian np: „podważyć stary układ” i odzyskać to, co przez układy Churchilla ze Stalinem. Rozgrywki te -dodaje- powinniśmy robić jawnie i w celach propagandowych, aby postawić pod ścianą przedstawicieli Białorusi i Ukrainy, i w ten sposób odzyskać to, co utraciliśmy na ich rzecz w wyniku konfliktów.

Kiedy Chiny chcą gospodarczo zwojować świat – Rosja dąży do odbudowy dawnego imperium, zaś Polska jest dla Putina „jabłkiem które mu wypadło, ale wciąż uważa za swoje”.

Na koniec stwierdza, że skoro tyle mówi się o zatrzymaniu bolszewickiej zarazy, to dlaczego nikt nie wspomina o zatrzymaniu chińskiej, czerwonej zarazy która chce ogłosić XXI w. wiekiem Chińskim.

Źródło:WojciechCejrowski

 

18-08-2020


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline