Szykuje się rewolucja na YouTube. Będą łamać polskie prawo, a rząd nic nie robi

|

Szykuje się rewolucja na YouTube. Będą łamać polskie prawo, a rząd nic nie robi

Szykuje się rewolucja na YouTube. Będą łamać Polskie prawo a rząd nic nie robi

Aktualnie aby oglądać filmy na platformie YouTube, które zostały uznane za nieodpowiednie dla dzieci, wystarczy być zalogowanym na koncie, na którym ktoś zadeklarował swoją pełnoletność. Zgodnie z prawem unijnym dostęp do takich treści ma zostać znacząco ograniczony u osób -18. Sprawdzaniem kim jest dana osoba, zajmą się algorytmy (takie same jak te, dopasowujące reklamy do użytkownika). Mimo iż YouTube od dawna wie ile mniej-więcej lat ma dany widz, nie wykorzystywał tych informacji do ograniczania szerzenia nieodpowiednich treści u dzieci.

Gdy jednak algorytmy zawiodą, zmiany na YouTube mogą doprowadzić, do ograniczenia dostępu do niektórych filmów wśród osób dorosłych, W takiej sytuacji YouTube może zażądać przesłania skanu dowodu osobistego. Kserowanie, fotografowanie, czy też żądanie tych czynności jest nielegalne. Mogą to robić tylko niektóre instytucje. Mimo ewidentnego naruszenia prawa, rząd nie podjął działań.

Zapisywanie wyglądu swoich dokumentów tożsamości może być niebezpieczne. Jego zdjęcie lub skan może zostać na tych uradzeniach (które są jednocześnie najbardziej narażone na atak). Zabezpieczenia baz danych mogą nie być wystarczające. Takie dane mogą posłużyć przestępcom do wyrobienia podrobionych dowodów osobistych. Z użyciem takiego dokumentu można narobić jego prawowitemu właścicielowi wielu szkód. Historia zna już takie przypadki.

Źródło:wideoprezentacje

 

03-10-2020


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline