Rozmowy ROLNIKÓW z KOMISARZEM UE: Media WYPROSZONE! „Te rozmowy powinny być jawne dla Polaków!” (VIDEO)

|

Rozmowy ROLNIKÓW z KOMISARZEM UE: Media WYPROSZONE! „Te rozmowy powinny być jawne dla Polaków!” (VIDEO)

tvPolska.pl 26 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich rolników z komisarzem Januszem Wojciechowskim. Przedstawiciele rolników podkreślili, iż nie zależy im na „robieniu problemów”, a przybyli po konkretne rozwiązanie. Wskazali, iż tranzyt zboża nie może kończyć się tuż za polską granicą, gdyż zalewając rynek ukraińskimi zbożami władze tylko powiększają problem. Dodali również, że stworzony problem zbóż będzie się tylko pogłębiał.

Pani poseł Teresa Pamuła z PiS zgłosiła zainteresowanie rozmową bez obecności kamer. Zdania po stronie rolników były podzielone. Część zgodziła się, aby rozmawiać bez świadków, część z kolei oponowała, chcąc aby „świat usłyszał” co mają do powiedzenia. Ostatecznie jednak wygrała opcja „luźnej rozmowy”. Z tego powodu Redakcja tvPolska.pl oraz Rzeszów24 zmuszona była opuścić salę rozmów.

O zdanie w temacie jawności obrad zostali zapytani przedstawiciele rolników, którzy chętnie podzielili się swoją opinią. Podkarpaccy rolnicy stwierdzili, iż informacje dotyczące porozumienia z władzami powinny być ogólnodostępne dla Polaków, a uniemożliwianie społeczeństwu dostępu do tych danych szkodzi wszystkim obywatelom. Wskazali również, jak ważne jest aby naród zdawał sobie sprawę, iż polskie rolnictwo stoi nad przepaścią, a rządowa, głośno deklarowana pomoc, to zaledwie kropla w morzu potrzeb która nie dotyka w ogóle istoty problemu.

Więcej na tvPolska.pl

01-03-2023


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.