Program Polacy.pl

Postulaty program Polacy.pl stan na 05. 04. 2021

1. Likwidacja 90% etatów w urzędach ( tym samy całkowita likwidacja powiatów) . Obecnie w Polsce zatrudniamy 600-700 tys urzędników? Personalna odpowiedzialność urzędników za podjęte decyzje. Informatyzacja administracji w Polsce, możliwość załatwiania wszystkich spraw przez internet . 

2. Likwidacja podatku dochodowego lub kwota wolna od podatku 120 tysięcy złotych rocznie na osobę w rodzinie

3. Monopol państwa na pożyczanie pieniędzy bez odsetek. Pożyczamy pieniądze jak książki w państwowej bibliotece zobowiązując się do ich zwrotu w określonym terminie. Państwo otrzymuje z tych pieniędzy dochód w postaci podatku za zakupione produkty i usługi służące np. do budowy domu.  Zabezpieczeniem jest budowany dom lub zakupione mieszkanie. 
 
4. Obniżenie podatku Vat do 10% dla wszystkich usług i produktów.

5. Zakaz sprzedażny ziemi obcokrajowcom oraz wszelkich nieruchomości. Warunek 60% udziału ma mieć obywatel polski.  

6. Zakaz zaciągania zobowiązań finansowych w zagranicznych instytucjach finansowych przez rząd oraz samorządy każdego szczebla. 
(Rocznie sama tylko obsługa długu publicznego w Polsce wynosi około 40 miliardów złotych)7. Prawna ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Szczególna pomoc państwa osobom niepełnosprawnym.

8. Szczególna rola małżeństwa i rodziny. Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Rodzina jako najmniejsza komórka społeczna gdzie powstaje życie i powinna być w sposób szczególny chroniona.

9. Likwidacja ZUS. W zamian państwo wypłaca rety i emerytury – emerytura obywatelska . Prywatne ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne.  Amnestia składek ZUS

10. Wprowadzenie monopolu Państwa Polskiego na udzielanie kredytów i kreację pieniądza. Zyski przeznaczyć na zabezpieczenie emerytur i rent. Waluty lokalne. (Około 200 miliardów rocznie zarabiają obce banki w Polsce na udzielaniu kredytów? – określić rozmiary zysków obcych korporacji) 


11. Każdy funkcjonariusz policji, straży granicznej oraz innych służb obowiązek nagrywania całej „służby” w celu niedopuszczania do nadużycia władzy.

12 Wypowiedzenie katastrofalnego w skutkach „Pakietu Klimatycznego„. Eksploatacja złóż geotermalnych, energii wody, podziemne zgazowywanie węgla.

13.

14 Ustawowy zakaz budowy masztów 3G, 4G, 5G bez wcześniejszego zbadania ich oddziaływania na życie i zdrowie mieszkańców. Światłowód w każdym domu.

15. Zakaz obrotu, handlu oraz produkcji , materiałami i roślinami oraz zwierzętami zmodyfikowanymi genetycznie GMO. Polska wolna od GMO

16. Wprowadzenie bonu edukacyjnego , likwidacja karty nauczyciela i reforma oświaty polegająca na zwiększeniu ilości szkół prywatnych prowadzonych przez stowarzyszenia fundacje firmy.

17. Zakaz przymusu szczepień.  Państwowa kontrola nad jakością szczepionek i ich produkcją. Państwowy fundusz dla osób z powikłaniami poszczepiennymi sfinansowany przez firmy produkujące szczepionki.

18. Bezpłatny dostęp do internetu światłowodowego.

19. Program budowy zbiorników retencyjnych- elektrowni  na terenie całego kraju.

20. Obniżenie akcyzy na paliwo o 50%

21.  Zakaz finansowania mediów zagranicznych przez polskie państwo, spółki skarbu państwa oraz samorządy.

22. Złoża i bogactwa naturalne własnością Polaków.  Program dywidendy narodowej. Przygotowanie audytu polskich zasobów naturalnych i upublicznienie wydanych koncesji na poszukiwanie i wydobycie. Sprawdzenie czy koncesji nie były wydawane ze złamaniem prawa oraz rażącą niską ceną.

23. Powołanie Polskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywności – kontrola jakości żywności na każdym etapie produkcji. Zakaz stosowania substancji szkodliwych dla zdrowia i życia Polaków. 
 
24. Zatrudnienie dodatkowych 200 tys żołnierzy w Polskiej Armii i Straży Granicznej. Zbudowanie odpowiedniej ilości do potrzeb strzelnic i arsenałów w Polsce.  Budowa kultury „posiadana broni palnej” oraz zastosowania np. dornów w celach bojowych.

25. Uwolnienie możliwości uprawy i dystrybucji konopi bez jakichkolwiek obostrzeń. 

26. Wybory metodą głosowania elektronicznego „e-Voting„.  Możliwość odwołania poszczególnionych samorządowców, posłów, senatorów, prezydenta w referendum raz do roku zwykłą większością głosów bez progu frekwencji. 

27. Brak opłat za korzystanie z drug publicznych dla obywateli polskich.

28. Zakaz budowy elektrowni atomowych w Polsce.

29. Zakaz opodatkowywania EMERYTUR i RENT

30. Budowa szybkich kolei . TIRY NA TORY. TIRY i inne samochody ciężarowe przejeżdżające tranzytem przez Polskę koniecznie na platformy kolejowe jak w Szwajcarii. Zyski dla kolei i bezpieczeństwo i ekologia na drogach dla Polaków. 

31. Zakaz budowy elektrowni atomowych na terytorium Polski. 

32. Przewalutowanie wszystkich kredytów we Franach na złotówki wraz ze stwierdzeniem, że kredyty we frankach były oszustwem. 

33.

34.

35.

36.

37.

itd

 

 


Prosimy o dopisywanie w komentarzach następnych punktów Program Polacy.pl będziemy dopisywać propozycje. Komentarz nie związane z tematem będą dezaktywowane

Atak husarii. Chocim z 1917 roku.
Stanisław Batowski Kaczor (ur. 29 stycznia 1866 we Lwowie, zm. 5 lub 12 maja 1946 tamże) – polski malarz-batalista.

ZOBACZ TAKŻE:

11-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline