Program Polacy.pl

Postulaty program Polacy.pl stan na 16. 08. 2021

1. Likwidacja 90% etatów w urzędach ( tym samy całkowita likwidacja powiatów) . Obecnie w Polsce zatrudniamy 600-700 tys urzędników?
Informatyzacja administracji w Polsce, możliwość załatwiania wszystkich spraw przez Internet . Likwidacja zbędnych etatów to olbrzymie oszczędności oraz uwolnienie rąk do pracy w przemyśle i usługach. 
W zamian zwiększenie potencjału Polskiej Armii i Straży Granicznej. Zbudowanie odpowiedniej ilości do potrzeb strzelnic i arsenałów w Polsce gdzie będzie przechowywana także broń osobista.  Budowa kultury „posiadana broni palnej” oraz zastosowania np. dornów w celach bojowych.

Likwidacja podatku dochodowego, obniżenie podatku vat do maximum  10%. Obniżenie akcyzy na paliwo o 50% lub likwidacja akcyzy – (obecnie podatki i akcyza to powyżej 50% ceny paliwa )

2. Wypowiedzenie „pakietu klimatycznego” – który sprawia że Polska gospodarka jest wyniszczana poprzez rosnące ceny energii  a zarabiają zagraniczne korporacje na dotowanych z naszych podatków niewydajnych farmach fotowoltaicznych i wiatrowych które po 15 latach trzeba będzie za gigantyczne pieniądze utylizować. 
Unowocześnianie Polskich elektrowni węglowych oraz rozwijanie polskiej energetyki w oparciu o energię gorących skał oraz podziemnego zgazowania węgla i uzyskiwania ze zgazowania paliwa przyszłości czyli wodoru a także budowy małych zapór wodnych w celach energetycznych i retencji wody.

3. Monopol państwa na pożyczanie pieniędzy bez odsetek dla obywateli polskich – likwidacja lichwy. Pożyczamy pieniądze jak książki w państwowej bibliotece zobowiązując się do ich zwrotu w określonym terminie. Państwo otrzymuje z tych pieniędzy dochód w postaci podatku za zakupione produkty i usługi służące np. do budowy domu.  Zabezpieczeniem jest budowany dom lub zakupione mieszkanie. 
Zobacz też: www.DomBezKredytu.pl

Zyski przeznaczyć na zabezpieczenie emerytur i rent. Waluty lokalne. (Czy prawdę jest, że około 200 miliardów rocznie zarabiają obce banki i instytucje finansowe  w Polsce na udzielaniu kredytów? – określić rozmiary zysków obcych korporacji) 
Zakaz zaciągania zobowiązań finansowych w zagranicznych instytucjach finansowych przez rząd oraz samorządy każdego szczebla. 
(W 2020 roku sama tylko obsługa długu publicznego budżetu państwa  wyniosła  …….. miliardów złotych) 
4. Szczególna rola małżeństwa i rodziny. Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Rodzina jako najmniejsza komórka społeczna gdzie powstaje życie i powinna być w sposób szczególny chroniona.

5. Prawna ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Szczególna pomoc państwa osobom niepełnosprawnym.

6. Zakaz dystrybucji skażonej i zatrutej  żywności w Polsce w tym przez GMO. Powołanie Polskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywności – kontrola jakości żywności na każdym etapie produkcji. Zakaz stosowania substancji szkodliwych dla zdrowia i życia Polaków w szczególności rakotwórczego  glifosatu. Zakaz obrotu, handlu oraz produkcji , materiałami i roślinami oraz zwierzętami zmodyfikowanymi genetycznie GMO. Polska wolna od GMO

7. Zakaz sprzedażny ziemi obcokrajowcom . Repolonizacja własności ziemi 🙂  

8. Dom bez kredytu www.DomBezKredytu.pl – Vat na materiały budowlane max 10%. Patrz punkt 3

9. Likwidacja ZUS. W zamian państwo wypłaca rety i emerytury – emerytura obywatelska . Prywatne ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne.  


10. Uwolnienie możliwości uprawy i dystrybucji konopi bez jakichkolwiek obostrzeń. Bioplastik konopny zamiast toksycznego plastiku w Polsce. (zalety stosowania konopi w rolnictwie,  przemyśle, budownictwie, lecznictwie itd)

11. Każdy funkcjonariusz policji, straży granicznej oraz innych służb obowiązek nagrywania całej „służby” w celu niedopuszczania do nadużycia władzy.

12 Wypowiedzenie katastrofalnego w skutkach „Pakietu Klimatycznego„. Eksploatacja złóż geotermalnych, podziemne zgazowywanie węgla, lokalne elektrownie wodne (dodatkowy zysk retencja wody). Zakaz budowy elektrowni atomowych w Polsce.

Cywilizowane i najbardziej dynamicznie rozwijające się gospodarki stawia na węgiel
Chiny:
https://filarybiznesu.pl/chiny-stawiaja-na-wegiel/a8518?fbclid=IwAR3T4t5S3lHWi6fW572VLyQ9wLNZBrv70XHzwWiefxPt4Bo0X8bBgEImDdQ

Niemcy:
https://www.dw.com/pl/niemcy-otwieraj%C4%85-now%C4%85-elektrowni%C4%99-w%C4%99glow%C4%85-wbrew-zaleceniom-ekspert%C3%B3w/a-53627437?fbclid=IwAR21d9p4GPokU4laWcEeAZUuSqbMW2UVVSjYodykgLdnZAtfyTxARJZ4ywo

13. Zakaz finansowania mediów zagranicznych przez polskie państwo, spółki skarbu państwa oraz samorządy.
14. Złoża i bogactwa naturalne własnością Polaków.  Program dywidendy narodowej. Przygotowanie audytu polskich zasobów naturalnych i upublicznienie wydanych koncesji na poszukiwanie i wydobycie. Sprawdzenie czy koncesji nie były wydawane ze złamaniem prawa oraz rażącą niską ceną.

15

16. Wprowadzenie bonu edukacyjnego , likwidacja karty nauczyciela i reforma oświaty polegająca na zwiększeniu ilości szkół prywatnych prowadzonych przez stowarzyszenia i fundacje oraz firmy.

17. Zakaz przymusu szczepień.  Państwowa kontrola nad jakością szczepionek i ich produkcją. Państwowy fundusz dla osób z powikłaniami poszczepiennymi sfinansowany przez firmy produkujące szczepionki.

18. Bezpłatny dostęp do internetu światłowodowego. Ustawowy zakaz budowy masztów 3G, 4G, 5G bez wcześniejszego zbadania ich oddziaływania na życie i zdrowie mieszkańców. Światłowód w każdym domu.

19. Zakaz wytransferowania z Polski pieniędzy poprzez inwestycje publiczne gdzie głównym wykonawca są korporacje zagraniczne – wypracowania korzystnych rozwiązań dla obywateli Polski. 

20

21.  

22

23
 


25

26. Wybory metodą głosowania elektronicznego „e-Voting„.  Możliwość odwołania poszczególnionych samorządowców, posłów, senatorów, prezydenta w referendum raz do roku zwykłą większością głosów bez progu frekwencji. 

27. Brak opłat za korzystanie z dróg publicznych dla obywateli polskich.

28

29. Zakaz opodatkowywania EMERYTUR i RENT

30. Budowa szybkich kolei . TIRY NA TORY. TIRY i inne samochody ciężarowe przejeżdżające tranzytem przez Polskę koniecznie na platformy kolejowe jak w Szwajcarii. Zyski dla kolei i bezpieczeństwo i ekologia na drogach dla Polaków. 

31.  

32. Przewalutowanie wszystkich kredytów we Franach na złotówki wraz ze stwierdzeniem, że kredyty we frankach były oszustwem. 

33.

34. 5 letnia gwarancja na sprzedawane w Polsce produkty aby były  odpowiedniej jakości i nie psuły się.

35. Repolonizacja ORLENU 🙂 (obecnie Polacy posiadają tylko 27% udziałów w Orlenie) 
Więcej na : https://www.orlen.pl/PL/RelacjeInwestorskie/Gielda/StrukturaAkcjonariatu/Strony/default.aspx

36.

37.

itd

 

 


Prosimy o dopisywanie w komentarzach następnych punktów Program Polacy.pl będziemy dopisywać propozycje. Komentarz nie związane z tematem będą dezaktywowane

Atak husarii. Chocim z 1917 roku.
Stanisław Batowski Kaczor (ur. 29 stycznia 1866 we Lwowie, zm. 5 lub 12 maja 1946 tamże) – polski malarz-batalista.

ZOBACZ TAKŻE:

11-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.