Na Śląsku pracownicy szpitala ujawnili oszustwa przy testach

|

Na Śląsku pracownicy szpitala ujawnili oszustwa przy testach

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr.3 w Rybniku ujawnione zostały oszustwa przy pobieraniu wymazów na obecność covit-19. Według relacji świadków, miały one dotyczyć fałszowania dokumentacji i nieprawidłowości w sposobie wykonywania testów.

Jak podaje „sp.pl” mieszkanka która skontaktowała się z Przedstawicielami związków zawodowych MOZ NSZZ Solidarność Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, podczas wypełniania ankiety, miała zostać poinformowana o odgórnym nakazie od Wojewody, aby zaznaczać kontakt z osobą zakażoną. Po sprzeciwie miała usłyszeć, aby zaznaczyła co chce. Podczas oddawania kart, mężczyzna przyjmujący ankiety miał „poprawić” kilkanaście ankiet. Ratownik pobierający wymaz według świadków nie miał kombinezonu, tylko maseczkę i rękawiczki których nie zmieniał, aż do zwrócenia mu uwagi. Osoba zbierająca zlecenia na badania, nie miała żadnych środków ochronnych i nosiła na sobie tylko prywatne ubrania. Pielęgniarka obecna przy całym zdarzeniu, miała nie reagować na protesty związane z nieprawidłowościami i nie być w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie, w jakim laboratorium będą przeprowadzane badania – podaje

Według „se.pl” tego typu praktyki potwierdzają niektórzy pracownicy szpitala.

Rzecznik prasowy SP ZOZ Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku Jan Ciechorski potwierdza w swoim piśmie między innymi, że to Wojewoda Śląski zlecił badania i wszelkie pytania o nieprawidłowości należy kierować właśnie tam, czym zajął się już sam szpital.

Źródła:

-wideoprezentacje

-se.pl

17-08-2020


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.