Dlaczego Łukasz Szumowski rezygnuje z bycia Ministrem Zdrowia?

|

Dlaczego Łukasz Szumowski rezygnuje z bycia Ministrem Zdrowia?

 

Łukasz Szumowski dobrowolnie rezygnuje ze stanowiska Ministra Zdrowia. Dokonuje tego dobrowolnie, nie w wyniku zarzutów, których jak na razie nie ma, czy pod naciskiem kogokolwiek. Przeciwnie, powszechnie uważany był za bardzo dobrego ministra. Jaki więc jest sens odejścia Łukasza Szumowskiego z tego stanowiska?

Dlaczego za same sukcesy nagrodzono go dymisją, tak jak Beatę Szydło.”

Szumowski formalnie zrezygnował ze stanowiska sam. Stało się to kilkanaście dni po tym, jak sejm odrzucił zmianę w ”ustawie covidowejhttp://polacy.pl/pis-chce-wprowadzic-przepis-gwarantujacy-bezkarnosc-w-imie-walki-z-pandemia-1171/

Miała ona zapewniać bezkarność osobom łamiącym prawo, w celu walki z pandemią. Co ciekawe, ustawa miała działać również wstecz. Dlaczego ma to takie znaczenie? Przeciwko Łukaszowi Szumowskiemu toczą się dwa postępowania i ma mu grozić nawet więzienie. Ma za sobą liczna afery np: afera z respiratorami i maseczkami bez certyfikatu, przeczące sobie wypowiedzi. Nasuwa się pytanie, czy nie chodzi o to, aby w przypadku postawienia Łukaszowi Szumowskiemu zarzutów i ukarania go, nie był obciążeniem dla PISu.

 

Źródło:

-wideoprezentacje

 

19-08-2020


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline