Czy pieniądze w banku są bezpieczne?

|

Czy pieniądze w banku są bezpieczne?

Istnieje bardzo dużo sposobów na kradzież pieniędzy z konta bankowego. Często nagłaśnia się sytuacje, w których klienci dają się oszukać i tracą oszczędności życia. Czynnik ludzki bardzo często odgrywa tu kluczową rolę, ale co jeżeli zawodzi sam bank albo firma telekomunikacyjna?

Okazuje się, że jest to możliwe. Banki wprowadzają bardzo uproszczone systemy zabezpieczeń w celu „ominięcia zbędnych formalności”. W rzeczywistości chodzi o oszczędzenie na czasie i w konsekwencji na naszym bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo naszego konta bankowego jest ściśle połączone z bezpieczeństwem naszej karty w telefonie komórkowym. Okazuje się, że i tę można zdobyć i to bez wyrafinowanej strategii. Przekonał się o tym pewien rolnik który stracił 400 tys. zł. mimo, iż nie popełnił żadnego błędu. Przestępca przyszedł do salonu i tłumaczył, że karta z użyciem której pan Zbigniew właśnie prowadził rozmowę, jest zgubiona i zażądał wydania nowej. Oszust bez weryfikacji wyszedł z duplikatem karty swojej ofiary. Również uproszczenia w zaciąganiu kredytu utrudniają sprawdzenie tego, kto tak naprawdę chce pieniądze pożyczyć.

Pomimo tych niedoskonałości ciężko znaleźć bank, który przy zakładaniu konta nie wymagał dostępu online i przez infolinię.

Istnieje przepis UE implementowany przez PIS, który zakłada, że bank może zabrać pieniądze z kont, gdy uważa, że grozi mu utrata płynności finansowej i bankructwo. Przepis ten był już wykorzystywany w wyniku czego straty poniosły samorządy i przedsiębiorcy, po czym banki zaproponowały im pożyczkę.

Źródła:

-wideoprezentacje

-biznesinfo.pl

 

06-09-2020
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline